Trasy

Tomaszów Mazowiecki – Spała

ikonaodleglosc dystans 14 km

ikonaczas od 2 do 3 godzin

Jest to idealna propozycja do osób dopiero rozpoczynających przygodę z kajakarstwem, a także dla tych, które chcą zacząć pływać po dłuższej przerwie. Cały odcinek to rzeka o spokojnym nurcie, w otoczeniu bogatej przyrody i niezapomnianych widoków. W Spale na uwagę zasługuje Kaplica Matki Boskiej Korony Polskiej, posąg żubra – symbol Spały oraz budynek stacji pomp z okrągłą wieżą ciśnień. Więcej o samej Spale można przeczytać na stronie internetowej www.spala.pl.


Tomaszów Mazowiecki - Inowłódz/Zakościele

ikonaodleglosc dystans 21 km

ikonaczas od 4 do 5 godzin

Nieco dłuższa, lecz równie spokojna trasa. Inowłódz to miejscowość okolona ramionami Pilicy, która swymi korzeniami sięga w czasy piastowskie. Szczególnymi atrakcjami Inowłodza są: ruiny zamku kazimierzowskiego, romański Kościół św. Idziego oraz kościół parafialny pochodzący z 1520 roku.


Tomaszów Mazowiecki – Mysiakowiec

ikonaodleglosc dystans 30 km

ikonaczas od 6 do 7 godzin

Z racji dłuższego dystansu, trasa wodna między Tomaszowem Maz. a Mysiakowcem może być bardziej wymagająca. Jednak nawet początkujący radzą sobie z nią bez problemów. Odbiór kajaków na prawym brzegu Pilicy przed mostem we wsi Mysiakowiec.


Spała - Grotowice

ikonaodleglosc dystans 22 km

ikonaczas około 5 godzin

Trasa przygotowana z myślą o osobach, które chcą się nacieszyć kontaktem z naturą. Poniżej Inowłodza rzeka płynie pomiędzy złocistymi polami z jednej a zielonym lasem z drugiej strony.


Spała – Gapinin

ikonaodleglosc dystans 36 km

Ze względu na swoją długość, szlak ten jest idealna propozycją dla osób lubiących aktywność fizyczną. Odbiór kajaków przed mostem kolejowym w Gapininie, po prawej stronie Pilicy.


Spała – Domaniewice

ikonaodleglosc dystans 42 km

Odległość, którą należy pokonać przemierzając tę trasę może się okazać wymagająca dla mniej wprawionych w kajakarstwie osób. Jednak nie ma rzeczy niemożliwych. Dłuższy dystans to również więcej okazji do podziwiania przepięknych uroków, jakie dostarcza rzeka Pilica i całe jej otoczenie. Odbiór kajaków na lewym brzegu tuż za promem.


Przedbórz – Sulejów

ikonaodleglosc dystans 45 km

Podobnie, jak powyższa trasa, ten odcinek wymaga od kajakarzy włożenia nieco wysiłku. W zamian za to oferuje jednak mnóstwo korzyści. W tym rejonie Pilica jest bardzo malownicza i często zmienia bieg o 90 i 180 stopni. Podczas podróży można się chwilę zatrzymać i w Sulejowie (Podklasztorze) zobaczyć dawne opactwo Cystersów – zabytek klasy 0.


Trasy kilkudniowe

Organizujemy również dłuższe i bardziej skomplikowane wypady, mierzące dużo powyżej 100 km. Propozycje tras kilkudniowych z każdym klientem są ustalane indywidualnie. Zapraszamy do kontaktu!